Deltagere i Championship

Bedste juniorhingst/Best junior stallion – incl. føl/foals.

Class

Cat.

Pony name

Plac.

Nat.

Cat.

Champion

 

20

Højlunds Madiboy

1

DK

   

1

33

Gravenskærs Albert

2

DK

20

Højlunds Madiboy

 

378

Markeslevgåds Baron

1

DK

   

2

230

Nobel v.d. Grathe

2

DK

Cat.

Reserve champion

 

301

Ytterhalls Kanon

1

S

   

3

193

Skogheim’s Allright

2

N

301

Ytterhalls Kanon

 

46

Veggerbys Loch Fannich

1

DK

   

12

62

Hedegårdes Just a Little One

2

DK

   

Bedste 4 års og ældre hingst/Best 4 years and older stallion – incl. vallakker/geldies.

Class

Cat.

Pony name

Plac.

Nat.

Cat.

Champion

 

38

Skäpperöds Poseidon

1

DK

302

Capone Fire

4

109

Abildores Gizmo

2

DK

   
 

302

Capone Fire

1

S

Cat.

Reserve champion

5

320

Skattens Crut

2

S

   
 

184

Lacky v.d. Chnöiuränsch

1

SCH

38

Skäpperöd Poseidon

14

196

Rosebestman of Transy

2

UK

   

Bedste juniorhoppe/Best junior mare – incl. føl/foals.

Class

Cat.

Pony name

Plac.

Nat.

Cat.

Champion

 

82

Paradisets Bine

1

DK

   

6

359

Oons Mânon v.d. Bargeshoeve

2

NL

82

Paradisets Bine

 

71

Etna Bomlund

1

DK

   

7

309

Almnäs Jum Jum

2

S

Cat.

Reserve champion

 

18

Højlunds Madiami

1

DK

   

8

123

Elgrecoaf Nørvang

2

DK

18

Højlunds Madiami

 

93

Malikka af Fjordglimt

1

DK

   

13

367

Pamela TD

2

NL

   

Bedste 4 års og ældre hopper / Best 4 years and older mare.

Class

Cat.

Pony name

Plac.

Nat.

Cat.

Champion

 

99

Kærhaven Maj

1

DK

255

Dulcamara P. v. St.Henro

9

317

Wolly Winning Face

2

S

   
 

3

Ørnhøj New Look

1

DK

Cat.

Reserve champion

10

108

Eurydike af Nørvang

2

DK

   
 

255

Dulcamara P. v. St.Henro

1

D

3

Ørnhøj New Look

11

92

Marika af Fjordglimt

2

DK

   

Bedste køreekvipage / Best driver.

Class

Cat.

Pony name / drivers name

Plac.

Nat.

Cat.

Champion

15

390

Teka Boer /

Jimmy v.d. Spoorlijn

1

NL

390

Teka Boer /

Jimmy v.d. Spoorlijn

         

Cat.

Reserve champion


16

398

P.K. v.d. Zwaag /

Arianca v. Carpe Diem

1

NL

398

P.K. v.d. Zwaag /

Arianca v. Carpe Diem

 

Bedste handler / Best handler. (Agility, lange liner/long reins, mønstring/handling)

Class

Cat.

Pony name / handlers name

Nat.

Cat.

Champion

31

182

Sophie v.d. Chnöiuränsch /

Floyd Basler

SCH

   

32

120

Furie v.d. Schaapskooi /

Sofie Teglbjærg

DK

 

Monaco /

33

319

Backstreet Boy /

Thiffany Johansson

S

91

René Jørgensen

34

182

Sophie v.d. Chnöiuränsch /

Karoline Hofer

SCH

   

35

319

Backstreet Boy /

Thiffany Johansson

S

Cat.

Reserve champion

36

319

Backstreet Boy /

Thiffany Johansson

S

   

37

340

Harm v.d.Mulder /

Stijn Duittshof

NL

   

38

91

Monaco /

René Jørgensen

DK

182

Sophie v.d. Chnöiuränsch /

Karoline Hofer

39

27

Skovvangens Rubin /

Trine Kristensen

DK

   

40

100

Eges Freja /

Karen Andersen

DK

   

Bedste rytter – dressur / Best rider – dressage.

Class

Cat.

Pony name / riders name

Nat.

Cat.

Champion

18

327

Nigella of Randonmere /

Fanny Hanngren

S

   

19

327

Nigella of Randonmere /

Fanny Hanngren

S

328

Darklake Silver Shadow /

Malin Setterström

20

120

Furie v.d. Schaapskooi /

Sofie Teglbjærg

DK

   

21

339

Gimmick v.d. Sondervick /

Natice de Boer

NL

Cat.

Reserve champion

22

328

Darklake Silver Shadow /

Malin Setterström

S

 

Gimmick v.d. Sondervick /

23

328

Darklake Silver Shadow /

Malin Setterström

S

339

Natice de Boer

Bedste rytter – spring og væddeløb / Best rider – jumping and race.

Class

Cat.

Pony name / riders name

Nat.

Cat.

Champion

24

182

Sophie v.d. Chnöiuränsch /

Karoline Hofer

SCH

   

25

96

Fleur v. Stepelo /

Celine Høj Jensen

DK

341

Kanu v.d. Viersprong /

Linus Band

26

76

Stjernens Chivas /

Julie Pilgaard Nielsen

DK

   

27

344

Victory v. T’Kempke /

Linda Brand

NL

Cat.

Reserve champion

29

341

Kanu v.d. Viersprong /

Linus Band

NL

 

 

Stjernens Chivas /

30

333

First Lady v. ST. Rosewood /

Kyra den Hartigh

NL

76

Julie Pilgaard Nielsen

(Nr. 1 fra hver klasse / No. 1 from each class)

Deltagere i Over-all Championship

Champion

Cat.

Pony name / handlers name

Nat.

Cat.

Over-all champion

Bedste junior hingst/

Best junior stallion

20

Højlunds Madiboy

DK

   

Bedste 4 års og ældre hingst/

Best 4 years and older stallion

302

Capone Fire

S

302

Capone Fire

Bedste junior hoppe/

Best junior mare

82

Paradisets Bine

DK

   

Bedste 4 års og ældre hoppe/

Best 4 years and older mare

255

DulcamaraP. V. St. Henro

D

   
         

Over-all reserve champion

Bedste køreekvipage/

Best driver

 

390

Teka Boer / Jimmy v.d. Spoorlijn

NL

   

Bedste handler/

Best handler

 

91

Monaco / Rene Jørgensen

DK

390

Teka Boer / Jimmy v.d. Spoorlijn

Bedste rytter – dressur/

Best rider – dressage

 

328

Darklake Silver Shadow /

Malin Setterström

S

   

Bedste rytter – spring og race/

Best rider – jumping and race

 

341

Kanu v.d. Viersprong /

Linus Band

NL

   

(Over-all og over-all reserve champion udpeges blandt samtlige 8 deltagere)